«Науковий потенціал студентів необхідно вміти вчасно розпізнати, підтримати та скерувати» - Григорій Волинка

Історія НТСА

Деталі

скачанные файлы 

У 2014 році було розпочато роботу по створенню та розвитку Студентського наукового товариства (СНТ) Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. За одноголосним рішенням Вченої ради університету від 29 жовтня 2014 року Студентському науковому товариству було присвоєно ім’я Григорія Волинки – відомого вченого, який все своє життя присвятив служінню науці та залученню до неї талановитої студентської молоді.

Григорій Іванович – доктор філософських наук, професор, академік Української академії політичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, автор низки наукових праць.За визначні науково-педагогічні досягнення нагороджений    орденами, медалями, нагрудними знаками.

Понад десять років очолював наукову роботу НПУ імені М.П. Драгоманова. Особливу увагу Григорій Іванович приділяв саме роботі із науково обдарованою молоддю, адже, за його словами, потенціал студентів необхідно вчасно розпізнати, підтримати та скерувати. Ця ідея віддзеркалює принципи діяльності Студентського наукового товариства,в інституалізацію якого Григорій Іванович здійснив вагомий внесок.

Метою діяльності СНТ університету є розкриття наукового та творчого потенціалу студентів, які навчаються в університеті, розвиток у них наукового мислення і навичок дослідницької роботи, популяризація різних галузей науки в університеті, формування готовності до використання інноваційного підходу у галузі наукових досліджень, організаційна допомога керівництву університету в інтеграції наукової, навчальної і виробничої діяльності в системі вищої освіти.

В листопаді почався етап інституалізації Студентських наукових товариств в 18 інститутах університету. На цьому етапі в кожному інституті найкращі студенти-науковці (обов’язково члени проблемної групи чи наукового гуртка) об’єдналися в ініціативні групи та підписали декларації про створення Студентських наукових товариств, в яких висловили своє бажання стати членами новостворених Студентських наукових товариств. На базі кожного інституту ініціативною групою за допомоги вчених секретарів Ради НТТСМ та старших інспекторів зі студентської наукової роботи було створено статути Студентських наукових товариств, в яких відображено специфіку наукової діяльності кожного інституту. Статути СНТ інститутів були затверджені Вченими Радами інститутів. Після підписання декларацій та створення статутів ініціативними групами було проведено перші загальні збори членів Студентських наукових товариств, на яких було обрано членів Правління Студентських наукових товариств інститутів в складі: голів СНТ, заступників голів, секретарів та прес-секретарів. Окрім того, було визначено основні напрямки роботи Студентських наукових товариств.

До кінця року етап інституалізації повністю закінчився в наступних інститутах: Інститут корекційної педагогіки та психології, Інститут історичної освіти, Інститут мистецтв, Інституті педагогіки та психології, Інститут іноземної філології, Інститут природничо-географічної освіти, Інститут української філології та літературної творчості, Інститут фізичного виховання та спорту, Інститут політології та права, Інститут розвитку дитини, Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій. 

З 2020 року СНТ трансформувалося в НТСА (Наукове товариство студентів та аспірантів).

Структурні підрозділи НТСА існують на всіх факультетах Університету: 

 1. НТСА Інженерно-педагогічного факультету
 2. НТСА Фізико-математичного факультету
 3. НТСА Факультету менеджменту освіти та науки
 4. НТСА Історичного факультету
 5. НТСА Факультету іноземної філології
 6. НТСА Факультету інформатики
 7. НТСА Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського
 8. НТСА Факультету педагогіки та психології
 9. НТСА Факультету політології і права
 10. НТСА Факультету природничо-географічної освіти та екології
 11. НТСА Факультету психології
 12. НТСА Факультету соціально-економічної освіти та управління
 13. НТСА Факультету сепціальної та інклюзивної освіти
 14. НТСА Факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
 15. НТСА Факультету фізичного виховання, спорту і здоров'я
 16. НТСА Факультету філософії та суспільствознавства