«Науковий потенціал студентів необхідно вміти вчасно розпізнати, підтримати та скерувати» - Григорій Волинка

Головна

Круглий стіл "Інформаційна війна в Україні. Боротьба за свідомість суспільства"

Деталі

729 жовтня в рамках VІІІ Міжнародного форуму "Простір гуманітарної комунікації" на базі Інституту філософської освіти і науки відбувся студентський круглий стіл "Інформаційна війна в Україні. Боротьба за свідомість суспільства". За участі представників трьох Інститутів на чолі з кандидатом психологічних наук, доцентом О.В. Темрук, захід був проведений з метою міждисциплінарного аналізу надзвичайно актуальної проблеми сучасності − інформаційних спекуляцій та пропаганди в національному медіа просторі. 

 

"Інформаційна війна" об'єднала майбутніх філософів, істориків, політологів,  та фахівців з культурології. Кожен зі студентів окреслив власне бачення зазначеної проблеми та запропонував подальші кроки щодо врегулювання ситуації. Водночас, учасники круглого столу дотримувалися єдиної думки про не випадковість зміни політико-економічного вектору України та збільшення заангажованості збоку ЗМІ.

Впродовж проведення заходу,  були надані красномовні аргументи, які підтверджують цілеспрямоване насадження закордонних цінностей як засобу маніпулювання  громадянською думкою. Варто зауважити, що за свідченням найбільш активних учасників круглого столу − студентів Інституту історичної освіти,  умови ведення війни за свідомість, суттєво відрізняються від тих, які згадують в контексті минулого. Це пов'язано з активним розвитком неконтрольованих державою Інтернет-ЗМІ, що надають пропагандистським акціям іншої кореляції у віртуальному просторі.
Кожен з учасників дійшов до висновку про важливість виховання свідомих громадян України, які в контексті потреб глобалізації, будуть здатні свідомо реагувати на потоки "фейків" та відфільтровувати новини, порівнюючи їхній зміст у декількох альтернативних джерелах інформації.
 
 
 
8
 
9
 
10